AlTiN Kaplama

altin-kaplama-motosiklet-amortisoru
altin-kaplama-makas
altin-kaplama-caki
altin-kaplama-kalem
altin-kaplama-
altin-kaplama-matkabucu
altin-kaplama-sulu-testere-agzi

 

AlTiN Kaplama Teknolojisi

AlTiN, bileşimindeki Ti/Al oranına bağlı olarak siyah tonlardan gri tonlara kadar geniş bir renk aralığında üretilebilir. AlTiN değişik metal türlerinin işlenmesindeki yüksek performans sağlar.  AlTiN kaplamanın hava ortamında ısınması sonucunda, yüzeyde  alüminyum oksit tabaka oluşur. Bu tabaka daha fazla oksit oluşmasını engeller.Bu da yüksek sıcaklıkta, yüksek sertliğin muhafazası için önemli bir avantajdır.Bu koruyucu tabaka AlTiN kaplamayı TiN ve TiCN kaplamalara göre daha yüksek performanslı hale getirir.

Alüminyum titanyum kaplamaları, diğer PVD kaplama türlerine nazaran bazı özellikleri bünyesinde barındırır, ayrıca yüksek kesme değerlerine uygundur.Çok yüksek sertliği sayesinde aşınma mukavemetini artırır. kesme sıvısı kullanmaksızın yapılacak kesmelerde mutlak sonuç sağlar.

  • Renk : Mor – Siyahi
  • Sertlik : 3300 Hv
  • Kalınlık : 2 – 5 mikron
  • Sürtünme katsayısı : 0,37
  • Termal oksidasyon derecesi : 800 – 900
  • Yüzey pürüzlülüğü (Ra µm) : 0.2

PVD Kaplama Teknolojisi

Paslanmaz Çelik Yüzeyindeki Ortaya çıkabilecek en önemli sorun, metal iyonlarının ve sürtünme çapaklarının oluşturduğu negatif etkilerdir. Özellikle nikel iyonlarının egzema, kaşıntı ve benzeri birçok alerjiye neden olduğu görülmüştür. PVD Kaplamanın amacı yüksek korozyon direncini arttırmaktadır.

Ofisimiz

5 telsiz mah. 110 sok. No:35/B Zeytinburnu, Istanbul
Tel: (0533) 648-6507
Tel 2: (0212) 546-3332